خبر

راهنمایی خرید چاپگر خوب 

چاپگر یا پرینتر به انگلیسی printer یکی از تجهیزات جانبی کامپیوتر می باشد.که به وسیله آن و کامپیوتر تصویر و یامتن مورد در خواست ما بر روی کاغذ چاپ می شود.

ما در دنیا تکنولوژی امروز ما سه نوع چاپگر یا پرینتر داریم که عبارت اند :

  1. پرینتر لیزری
  2. پرینتر سوزنی
  3. پرینتر جوهر افشان

چاپگر لیزری :

چاپگری که در آن از پرتوهای لیرز برای نشاندن جوهر بر روی کاغذ استفاده می کند. چاپگر لیزری به دو دسته رنگی و سیاه سفید تقسیم می شوند. چاپگر لیزری سیاه سفید بیشتر برای  چاپ متن استفاده می شود ولی در پرینتر رنگی از این چاپگر برای چاپ عکس استفاده می شود. نکته مهم هزینه شارژ کارتریج رنگی و شارژ مجدد در چاپگر لیزری کمی بالاست.

 

چاپگر سوزنی :

چاپگر یا پرینتری است که در آن حرف ونماد بصورت ماتریسی و توسط ضربات سوزن های باریکی وریز روی یک نوار حاوی جوهر تقریبا خشک بر روی کاغذ انجام می دهد .بیشتر این پرینتر های در بانک ها  واداراتبرای پرینت قبض و رسید استفاده می شود و سرعت وکیفیت پایین دارند.

 

پرینتر جوهر افشان :

به چاپگری گفته می شود که به وسیله پاشیدن جوهر بر روی کاغذ نقش ایجاد می کند جوهر افشان گفته می شود.  

توجه به این نکته مهم هم داشته باشیذ که پرینتر جوهر افشان باید به طور پیوسته با آن پرینت گرفت در غیر این صورت مشکللاتی برای شما به وحود میآورد

 

راهنمایی خرید چاپگر خوب با پنج سوال از خود ؟

برای خرید چاپگر زمان طولانی صرف می شود و آدم خواه نا خواه به مقایسه کشیده می شود .توصیه ما قبل از خرید و رفتن به مراکز خرید یا خریداینترنتی  این است به این پنج سوال  پاسخ دهید تا متوجه شوید چه پرینتر  مناسب شماست ؟ 

۱.  آیا وضوع چاپ (dosts per inch)  یا دقت چاپ برای شما مهم آست ؟

هر چه وضوع بالاتر باشد متن و تصاویر با وضوع بهتری چاپ و دیده می شوند معمولا وضوع رو ی جعبه کالا نوشته می شود.

۲.حداکثر تعداد پرینت شما در ماه چقدر است؟ پرینتر ها معمولا به سه دسته نقسیم می شوند برای مصارف کم . متوسط  و زیاد

۳.آیا سرعت چاپ پرینتر برای شما مهم است ؟ در چاپگر ها سرعت چاپ نقش بسیار مهمی دارد معمولا سرعت پرینت در دقیقه است و بر روی جعبه پرینتر نوشته می شود.

۴.ابعاد پرینت شما چیست ؟ پرینتر ها بر اساس حداکثر سایز چاپی دسته بندی و قیمت گذاری می شوند مانند سایز A4.A3
۴.آیا بیشتر پرینت شما در ماه  سیاه و سفید است یا رنگی ؟ به این سوال شما باید پاسخ دهید شما  میتوانید هم چاپگر لیزری سیاه سفید انتخاب کنید و هم رنگی لیزری یا پرینتر چوهر افشان رنگی بودن . 

۵.هزینه نگهداری ؟

هزینه نگهداری پرینتر به هزینه سرویس پرینتر و آماده به کار و شارژ مجدد رنگ ها و جوهر ها گفته می شود .که معمولا در پرینتر های تک رنگ بسیار کم و در چند رنگ تقریبا بالاست.

تاریخ:

۲۲ دی، ۱۳۹۶

به اشتراک گذاری:

دیگر اخبار

برای ثبت دیدگاه لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید...